Radionice u sklopu projekta Unaprjeđenje podučavanja i istraživanja nesaturiranih tala

Neobjavljeno

U sklopu provedbe projekta UNAPRJEĐENJE PODUČAVANJA I ISTRAŽIVANJA NESATURIRANIH TALA (voditelj projekta prof. dr. sc. Biljana Kovačević Zelić, RGN fakultet), financiranog u okviru programa Škola Fonda za razvoj Sveučilišta u Zagrebu, na Rudarsko-geološko-naftnom fakultetu će tijekom lipnja 2012. godine biti održane dvije radionice.

Tijekom prve radionice (11.-15.06.2012.) prof. dr. sc. Dobroslav Znidarčić (Department of Civil,Environmental and Architectural Engineering, University of Colorado, Boulder) održat će pozvano predavanje - 11 Nonveiller lecture pod nazivom "Prvo stoljeće mehanike tla: od teorije konsolidacije do mehanike nezasićenih tala" te će mu tom prigodom biti uručena plaketa Prof. Ervin Nonveiller, koju jednom godišnje dodjeljuje Hrvatsko geotehničko društvo. U nastavku prve radionice, predavanja će održati dr. John Scott McCartney, Assistant Professor, Department of Civil,Environmental and Architectural Engineering, University of Colorado, Boulder.

Druga radionica biti će održana od 26.-29.06.2012., a predavanja će održavati prof. dr. sc. Dobroslav Znidarčić, Department of Civil,Environmental and Architectural Engineering, University of Colorado, Boulder. Detaljan program obiju radionica nalazi se u nastavku.
U projektu UNAPRJEĐENJE PODUČAVANJA I ISTRAŽIVANJA NESATURIRANIH TALA sudjeluju tri sastavnice Sveučilišta u Zagrebu: Agronomski fakultet, Građevinski fakultet i Rudarsko-geološko-naftni fakultet te suradnici sa University of Colorado, Boulder, SAD,a glavna svrha projekta je unaprjeđenja nastavne i znanstvene djelatnosti iz područja nesaturiranih tala na Sveučilištu u Zagrebu.