VELIKI USPJEH NAŠE STUDENTSKE EKIPE U KVIZU ZNANJA NA PRVENSTVU SVIJETU

Petrobowl 2021

Velika i utjecajna međunarodna organizacija naftnih inženjera SPE (Society of Petroleum Engineers) organizirala je prvenstvo svijeta u kvizu znanja iz područja naftnog inženjerstva na kojem su sudjelovale 32 ekipe, a među njima i ekipa s RGNF-a naziva University of Zagreb nakon što je na europskom prvenstvu zauzela 3. mjesto. Nakon dvije pobjede i ulaska u četvrtfinale, samo malo je nedostajalo da naša ekipa uđe u polufinale. Naime, nakon nerješenog rezultata u regularnom vremenu, u produžetku je našu ekipu pobjedila norveška ekipa iz Stavangera. Unatoč svega, ovaj rezultat predstavlja veliki uspjeh RGNF-a i Sveučilišta u Zagrebu na međunarodnim natjecanjima u kvizu znanja. Uspjeh je tim veći jer su se u kvalifikacijama mogli sučeliti studenti s preko 400 fakulteta diljem svijeta. Naš tim i ovaj put je uspješno predvodio kapetan BORNA LEŠ, a  u ekipu su još bili: DOMINIK BOŽIĆ, BOŽO LOGARUŠIĆ, JOSIP BANIĆ i JAKOV TURK. Svi su studenti općeg smjera na diplomskom studiju naftnog rudarstva i dokaz su da se znanje na našem fakultetu itekako isplati  te zahvala ide i svim profesorima i asistentima na preddiplomskom i diplomskom studiju koji su tome pridonijeli. Nadamo se da će kolege stečena znanja s našeg fakulteta što prije primjeniti i u realnom sektoru. Sretno dalje!