Natječaj za mladog istraživača - poslijedoktoranda

Temeljem članka 24. Temeljnog kolektivnog Ugovora za službenike i namještenike u javnim službama (NN br. 128/17, 47/18 i 123/19), objavljuje:

za izbor:

• Jednog izvršitelja/icu na radno mjesto I. vrste u suradničkom zvanju– mladi istraživač - poslijedoktorand, za rad na HRZZ projektu "Poboljšani model neidealne detonacije gospodarskih eksploziva" (IP-2019-04-1618 akronim NEIDEMO), u punom radnom vremenu, na određeno vrijeme od 2 godine (1.8.2021.g. - 1.8.2023.g.).

UVJETI:

Na natječaj se, pod ravnopravnim uvjetima, imaju pravo javiti osobe oba spola.

Pristupnici na natječaj uz opće uvjete za zasnivanje radnog odnosa trebaju ispunjavati i sljedeće uvjete: završen poslijediplomski doktorski studij Primijenjene geoznanosti, rudarsko i naftno inženjerstvo te dodatne uvjete: doktorska disertacija iz područja i teme projekta IP-2019-04-1618, veliki interes i motiviranost za istraživanje u području neidealne detonacije eksploziva, poznavanje rada na računalnim programima EXPLO5 i AUTODYN, visoka motivacija za radom u istraživačkom timu i znanstvenim usavršavanjem u području projekta IP-2019-04-1618, znanstvena aktivnost i postignuća u području teme projekta, prezentacijske i komunikacijske vještine, aktivno znanje hrvatskog jezika u govoru i pismu, aktivno znanje engleskog jezika u govoru i pismu.

Prijavi na natječaj prilaže se: životopis, preslike diploma, dokaz o državljanstvu, za strane državljane dokaz o poznavanju hrvatskog jezika, potvrda o znanju engleskog jezika, elektronski zapis Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje, uvjerenje da protiv pristupnika nije pokrenut istražni ili kazneni postupak (ne stariji od 6 mjeseci).

Za kandidate/kinje prijavljene na javni natječaj koji ispunjavaju formalne uvjete provest će se intervju radi provjere poznavanja i provjere znanja, sposobnosti i vještina bitnih za obavljanje poslova radnog mjesta za koje se primaju i znanja stranog jezika.

Pristupnici, koji se na temelju posebnih propisa pozivaju na pravo prednosti prilikom zapošljavanja, obvezni su u prijavi na natječaj, pozvati se na to pravo te priložiti sve dokaze koje posebni propisi propisuju za ostvarivanje tog prava. Takvi pristupnici ostvaruju prednost prilikom zapošljavanja u odnosu na ostale pristupnike, samo pod jednakim uvjetima.

Za pristupnike koji se u prijavi na natječaj pozivaju na pravo prednosti prilikom zapošljavanja prema Zakonu o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji (NN 121/17), popis dokaza potreban za ostvarivanje tog prava dostupan je na poveznici Ministarstva hrvatskih branitelja https://branitelji.gov.hr/zaposljavanje-843/843.

Nepotpune i nepravovremeno podnesene prijave neće se razmatrati.

O rezultatima natječaja svi kandidati bit će obavješteni putem e-mail-a, pod uvjetom da su za ovakav način dostavljanja obavijesti ispunjeni tehnički uvjeti.

Prijave na natječaj podnose se u roku 30 dana od dana objave u Narodnim novinama na adresu Rudarsko-geološko-naftni-fakultet Sveučilišta u Zagrebu, Pierottijeva 6, 10 000 Zagreb, sa naznakom „Za natječaj“ .