ODRŽAN KICK-OFF SASTANAK ZA PROJEKT DIM ESEE-2: IMPLEMENTING INNOVATIONS

Kick off 9

Tijekom 30. i 31. ožujka 2021. održao se online Kick-off sastanak za novi projekt DIM ESEE-2: Implementing innovations pod vodstvom rudarsko-geološko-naftnog fakulteta (koordinatori: izv.prof.dr.sc. Sibila Borojević Šoštarić i izv.prof.dr.sc. Vječislav Bohanek). Projekt okuplja 14 partnerskih institucija, a financiran je od strane EIT RawMaterials. Radi se o projektu cjeloživotnog učenja usmjerenog na povećanje inovativnosti među stručnjacima za mineralne sirovine u regiji istočne i jugoistočne Europe (ESEE regija) a zasnovan je na pozitivnim rezultatima i uspjehu prethodne Međunarodne škole rudarstva u Dubrovniku (2016.-2020.). Tijekom četiri godine projekta, konzorcij će održavati trodnevne inovacijske radionice u IUC-u Dubrovnik za geologe, geološke inženjere, geofizičare, rudarske inženjere i pripadnike srodnih struka zaposlene u industriji ili znanstvenim-istraživačkim institucijama, na teme:

2021. Inovacije u geološkoj prospekciji (Innovation in exploration)

2022. Inovacija u procesnoj karakterizaciji mineralizacije (Innovation in process-oriented orebody characterization)

2023. Inovacija u eksploataciji (Innovation in extraction)

2024. Inovacije u preradi mineralnih sirovina (Innovation in ore processing)

20210528 1

Više informacija o projektu dostupno je na sažetku te na službenoj web stranici.

Tijekom prvog dana Kick-off sastanka, voditelji radnih paketa prezentirali su ciljeve i potencijalne izazove u provedbi istih, a glavne točke svojih inovacijskih radionica prezentirale su partnerske organizacije zadužene za organizaciju. Tijekom drugoga dana, svaka partnerska institucija predstavila je svoj plan diseminacije koja obuhvaća promoviranje projekta/inovacijske radionice na raznim događanjima, sastancima s kreatorima politika i tvrtkama koje rade u sektoru mineralnih sirovina. Svi su partneri dužni promovirati projekt široj publici putem članaka u specijaliziranim časopisima, gostovanjem na radiu ili televiziji i sl. Glavni je cilj osigurati sudjelovanje 30 do 40 profesionalaca iz ESEE regije na inovacijskim radionicama.

Kick off 7