Pokrenuta je inicijativa za usklađivanje obrazovnog sustava s potrebama studenata roditelja

Studentski projektni tim #Mihael, formiran u okviru u EDUpolicy Lab projekta, pokrenuo je inicijativu za usklađivanje obrazovnog sustava s potrebama studenata roditelja.

Studenti roditelji su skupina studenata i članovi akademske zajednice koji aktivno sudjeluju u akademskom životu, ali ne nailazi na dovoljnu institucionalnu podršku od strane visokoobrazovnih institucija što često rezultira otežanim studiranje, dodatnim vremenskim i financijskim opterećenjem, a u konačnici i odustajanjem od studija.

Cilj inicijative je informirati akademsku zajednicu i javnost o potrebama studenata roditelja i preprekama na koje nailaze tijekom studiranja, te ukazati na važnost uspostavljanja zakonske regulative koja će uskladiti obrazovni sustav s njihovim potrebama.

Tekst inicijative možete preuzeti ovdje.