Na sastanku, u ime RGNF-a pored dekana Zorana Nakića su sudjelovale i prodekanice Sibila Borojević Šoštarić i Lidia Hrnčević te razgovarali o mogućnostima suradnje RGNF-a s kanadskim sveučilištima i tvrtkama iz naftno-plinskoga biznisa i rudarstva. Veleposlaniku Kanade i njegovim suradnicama prezentirani su studijski programi i programi cjeloživotnoga obrazovanja RGNF-a te najvažniji znanstveni projekti, naročito program KIC Raw materials. Dogovoreno je da će sredinom travnja ili početkom svibnja predstavnici kanadske tvrtke Vermilion na RGN fakultetu održati predavanje za studente Fakulteta na temu istraživanja ugljikovodika na ekološki prihvatljiv način. Također je dogovoreno da će se preko kanadskoga veleposlanstva u Republici Hrvatskoj pokušati uspostaviti suradnju s kanadskim sveučilištima: University of Alberta, University of Calgary i University of Waterloo kroz: ostvarivanje mobilnosti studenata i nastavnika te kroz sudjelovanje predstavnika kanadskih sveučilišta u programima cjeloživotnoga obrazovanja RGNF-a, naročito ljetnoj školi naftnoga inženjerstva (PESS, Petroleum Engineering Summer School) i školi rudarstva (DIM ESEE Mining School).

20180220 1