RGNF sudjelovao na danu Općine Raša

Rasa 2022

Općina Raša obilježila je svoj dan. Zbog potreba tamošnjeg rudnika ugljena Raša je izgrađena u svega 547 dana kao jedan od niza novo izgrađenih gradova tog doba te je 4. studenoga 1937. dobila status općine.

Na danu Općine sudjelovali su uz dekana našeg fakulteta izv.prof. dr.sc. Vladislava Brkića, prof.dr.sc. Trpimir Kujundžić i prof.dr.sc. Mario Dobrilović (na slici zajedno s načelnicom Općine Raša, mr.sc. Glorijom Paliska).

Podsjetimo da je prošle godine potpisan Sporazum o znanstvenoj, nastavnoj i stručnoj suradnji između Općine Raša i našeg fakulteta u pogledu nadzora nad preuređenjem rudnika koji ima velik značaj za Rašu i Labinštinu, u pogledu razvoja turizma i kulture, ali i u pogledu razvoja znanstvenih i nastavnih sadržaja iz područja geoznanosti, posebno rudarstva i geologije, te okolišnog inženjerstva. Planirano je i korištenje rudnika kao poligona za obuku naših studenata.