Sudjelovanje studenata RGNF-a i profesora na Plinarskom forumu 2022.

U organizaciji Energetika Marketing, u Zagrebu se 31.3.2022. održava 21. Plinarski forum na kojem sudjeluju studenti diplomskog studija naftnog rudarstva sa svojim profesorima.

Prenosimo objavu organizatora skupa i zajedničku fotografiju.

Dok cijene plina širom Europe lete u nebo, a stručnjaci upozoravaju da nekim zemljama prijete problemi s opskrbom plinom, u isto se vrijeme mnogi okreću od plina kao energenta. Ono što se prije samo par godina činilo kao crni scenariji, danas je postala stvarnost. No, možda budućnost primjene plina ipak nije tako crna kao što sada nekome izgleda i godine koje dolaze pokazat će da je plin ipak odličan prijelazni energent prema nekom bezugljičnom dobu.
U svakom slučaju, o plinu i dalje valja govoriti, raspravljati i itekako razmišljati kada je riječ o opskrbi energijom.

20220331 105452