SPE Petrobowl ekipa nakon odličnog rezultata u kvizu znanja posjetila Dubai i sudjelovala na međunarodnoj konferenciji

atce2021

Podsjetimo, u ožujku ove godine, SPE studentska Petrobowl kviz ekipa koju čine studenti diplomskog studija (smjer opće naftno rudarstvo) Borna Leš, Dominik Božić, Božo Logarušić, Josip Banić i Jakov Turk, sudjelovala je na Petrobowlu,  natjecanju znanja iz područja naftnog inženjerstva. Kao što smo ranije obavještavali, na europskom-regionalnom natjecanju  naša je ekipa osvojila 3. mjesto te su tim rezultatom, zajedno s kolegama sa Sveučilišta Ploiesti, Rumunjska (1. mjesto) i kolegama sa Sveučilišta Stavanger, Norveška (2. mjesto), osigurali plasman na svjetsku smotru na kojoj se natjecalo najbolje 32 Petrobowl ekipa iz cijeloga svijeta. Naša je ekipa uspjela doći do četvrtfinala gdje su u tijesnoj borbi u produžetku izgubili od kolega sa Sveučilišta Stavanger te time završili natjecanje kao 8. u svijetu među konkurencijom od gotovo 400 fakulteta. Ovo je veliki uspjeh za naš fakultet i SPE studentsku sekciju te dokaz da se predanim radom mogu postići fantastični rezultati. Svjetsko prvenstvo je prvobitno trebalo biti održano u sklopu svjetske konferencije SPE Annual Technical Conference and Exhibition (ATCE), no nažalost, zbog cjelokupne svjetske covid situacije, održano je u online formatu. Plasmanom na svjetsku smotru, naša ekipa stekla je pravo sudjelovanja na prestižnoj konferenciji i izložbi, koja se ove godine održavala u Dubaiju, UAE, od 21. do 23. rujna. Na konferenciji se inače okupljaju svjetski poznati stručnjaci iz naftne struke koji održavaju brojna zanimljiva predavanja te svjetski poznate kompanije, kao što su Schlumberger, Saudi Aramco, Baker Hughes..., koje predstavljaju i nude nova, inovativna tehnološka rješenja i sklapaju poslove. Za našu ekipu, odlazak na konferenciju pokazao se kao odlična prilika za stjecanje novih znanja i ostvarivanje kontakata i prijateljstva s ljudima iz struke koje bi im moglo pomoći u njihovim daljnjim karijerama.

Ovim putem, Petrobowl ekipa se od srca zahvaljuje našim sponzorima INA d.o.o., JANAF d.d. te naravno RGN fakultetu bez čijih sredstava cijeli naš posjet konferenciji nebi bio moguć. Zahvale također idu i profesorima RGN fakulteta na višegodišnjem mentorstvu koji su nam svojim predanim radom prenijeli znanje neophodno za ostvarivanje ovakvog rezultata na natjecanju.