MIDAS donirao akademsku licencu RGN fakultetu

20200109 4

Prof. dr. sc. Biljana Kovačević Zelić, RGN-fakultet, Zagreb

MIDAS Information Technology Co., Ltd. (MIDAS IT) iz Koreje donirao je RGN fakultetu 30 akademskih licenci GTS NX geotehničkog softvera.

Tijekom održavanja geotehničkog seminara pod nazivom „MIDAS – 3D Numerical Modeling of the Excavation and Deep Foundation in Seismic Region“ na Rudarsko-geološko-naftnom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu 3. prosinca 2019. godine tvrtka MIDAS IT donirala je 30 akademskih licenci softvera fakultetu. Organizatori seminara bili su Rudarsko-geološki-naftni fakultet Sveučilišta u Zagrebu, Geotehnički studio d.o.o. iz Zagreba, GEOENG & Co.d.o.o. iz Ljubljane  i tvrtka MIDAS information Technology Co.,Ltd. (slika 1).

Radionica je započela pozdravnim govorom izv. prof. dr. sc. Dalibora Kuhineka, prodekana za nastavu RGN-fakulteta, te prof. dr. sc. Biljane Kovačević Zelić i dr. sc. Igora Sokolića kao organizatora radionice (slika 2). Uslijedilo je svečano otvaranje seminara i potpisivanje Ugovora o donaciji edukacijske licence računalnog programa MIDAS organizatorima skupa tj. RGN-fakultetu (slika 3).

Nakon toga započeo je radni dio seminara, te su održana sljedeća pozvana predavanja:

• Advantages of GTS NX and global applications of 3D geotechnical analysis (JaeSeok Yang, MIDAS information Technology Co.,Ltd.)
  • 2D and 3D modelling in geotechnics - experience and practice (dr. sc. Igor Sokolić)
  • Slovenian project application - ISB, Pipenbaher, Geoeng&Co (Dragutin Ocepek)
  • Geotechnical Analysis of Anchored Retaining Wall on Piles with midas GTS NX - IGIKON d.o.o. (Igor Potočan)

Nakon pauze, uslijedila je detaljnja prezentacija računalnog programa tijekom koje su polaznici samostalno mogli koristiti instalirane privremene licence programa MIDAS na računalima (slika 4). Predavanju je pratilo oko 40 sudionika. Pored članova Hrvatskog geotehničkog društva, predavanju su nazočili i gosti iz Slovenije te predstavnici akademske zajednice i važnijih geotehničkih tvrtki iz Zagreba, Osijeka, Rijeke i Splita.

20200109 1

Slika 1. Organizatori seminara: JaeSeok Yang, MIDAS information Technology Co.,Ltd.; Biljana Kovačević Zelić, RGN-fakultet; Dragutin Ocepek, Geoeng&Co; Igor Sokolić, Geotehnički studio d.o.o.

20200109 2

Slika 2. Otvaranje seminara: Dragutin Ocepek, Geoeng&Co; Igor Sokolić, Geotehnički studio d.o.o.; JaeSeok Yang, MIDAS information Technology Co.,Ltd.; Biljana Kovačević Zelić i Dalibor Kuhinek, RGN-fakultet

20200109 3

Slika 3. Svečano potpisivanje ugovora o donaciji softvera