zF2UPExQ1

U Staroj gradskoj vijećnici 31.5.2019. održana je svečanost dodjele javnih priznanja za osobite uspjehe, ostvarenja i zasluge u radu. Dodijeljene su Nagrade Grada Zagreba, Nagrada Zagrepčanka godine i Povelja počasnom građaninu Grada Zagreba. Među nagrađenima bio je i akademik Goran Durn, redoviti profesor u trajnom zvanju na RGNF-u. U obrazloženju nagrade piše:

Akademiku Goranu Durnu, redovitom profesoru u trajnom zvanju na Rudarsko-geološko-naftnom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu dodijeljena je Nagrada Grada Zagreba za najviše zasluge i postignute rezultate u promicanju i populariziranju znanosti međunarodno prepoznatog geoznanstvenika, za znanstveno-istraživački rad o mineraloškim, geokemijskim i mikromorfološkim značajkama crvenice hrvatskog krša, za poticanje izrade posebnog broja visoko rangiranoga međunarodnog časopisa Quaternary International posvećenog istraživanju kvartara Hrvatske, za koautorski rad o poboljšanju obrade otpada iz naftne industrije primjenom organofilnih glina.