IMG 5342

Dana 12. listopada 2018. godine, obnašatelj dužnosti dekana Rudarsko-geološko-naftnog fakulteta prof. dr. sc. Zoran Nakić potpisao je u Ministarstvu znanosti i obrazovanja ugovor kojim se Rudarsko-geološko-naftnom fakultetu dodjeljuje 1.775.648,419 kn bespovratnih sredstava za projekt „InterRGN - Internacionalizacija Rudarsko-geološko-naftnog fakulteta“. Tijekom sljedeće tri godine, koliko je planirano za provedbu projektnih aktivnosti, planirano je osnivanje novog diplomskog studija na smjeru naftno rudarstvo koji bi se u potpunosti izvodio na engleskom jeziku kao i općenito unaprjeđenje nastave na predmetima koji se trenutno izvode na engleskom jeziku. Osnovni cilj projekta je općenito povećanje kvalitete nastave na engleskom jeziku te samim tim povećanje studentske dolazne mobilnost, kao i privlačenje studenata koji bi u budućnosti upisali novi cjeloviti diplomski studij naftnog rudarstva na engleskom jeziku.