Pozivamo Vas da se registrirate i sudjelujete u 8TH ESEE DIALOGUE CONFERENCE koji će se održati 26. Juna 2018. u Tuzli, Bosna i Hercegovina (Tehnograd, Goste Lazerevića bb Tuzla 75000). ESEE (East-South East Europe) se odnosi na istočnu i jugoistočnu Europu - geografsko područje istaknuto u strategijama Europske Unije i EIT RawMaterialsa kao jedinstveno po svojem geološkom potencijalu u primarnim i u sekundarnim mineralnim i metalnim sirovinama.

Svrha događanja
UMREŽAVANJE – UKLJUČIVANJE – PROJEKTI
ESEE DIALOGUE CONFERENCE redovito se održavaju se od 2014. i platforma su za umrežavanja dionika iz ESEE zemalja iz sektora mineralnih i metalnih sirovina sa svrhom njihovog uključivanja u EIT RawMaterials zajednicu.
Predstavnici EIT RawMaterials dati će poseban osvrt na RIS (Regional Innovation Scheme) strategiju i projekte od kojih se očekuje pozitivan utjecaj na rast lokalne ekonomije. Događanje prate primjeri dobre prakse integracije ESEE partnera koje će predstaviti Regional Center Leoben i Hub Regional Center Adria.

Ciljana skupina
Stručnjaci u području geologije, rudarstva, mineralnih i metalnih sirovina, cirkularne ekonomije, sekundarnih sirovina
Industrijski partneri i mala poduzeća u sektoru mineralnih i metalnih sirovinama uključivo i sekundarne sirovine, rudnici, kamenolomi
Profesori i studenti tematski vezani uz sektor