Povodom obilježavanja 25. obljetnice Akademije tehničkih znanosti Hrvatske koja se odvija pod visokim pokroviteljstvom Predsjednice Republike Hrvatske mr. sc. Kolinde Grabar-Kitarović

Odjel rudarstva i metalurgije uz potporu Rudarsko-geološko-naftnog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu organizira javno predavanje

Prof. dr. sc. Katarina Simon

“Uloga LNG terminala u opskrbi Hrvatske prirodnim plinom”

koje će se održati
u ponedjeljak, 28. svibnja 2018. s početkom u 17:00 sati
u predavaonici P6 002
Rudarsko-geološko-naftnog fakulteta, Pierottijeva 6, Zagreb.

Sažetak:

Ukupna svjetska trgovina ukapljenim prirodnim plinom povećava se iz godine u godinu. Sve je više zemalja koje zbog mogućnosti dobave plina iz više pravaca i osiguranja opskrbe grade prihvatne terminale (terminale za uplinjavanje). Ideja o gradnji takvog terminala u Hrvatskoj postoji više desetaka godina i u tom su razdoblju razmatrane različite opcije terminala. U okviru predavanja prikazat će se trenutna situacija na europskom plinskom tržištu i pokušati odgovoriti na pitanje kakvu bi ulogu mogao imati hrvatski terminal u tom okruženju.

Prof. dr. sc. Vladimir Andročec
Predsjednik Akademije