Predstavnici ekspertne radne podskupine naftnog rudarstva Rudarsko geološko naftnog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, prof. dr. sc. Katarina Simon, izv. prof. dr. sc. Lidia Hrnčević i doc. dr. sc. Borivoje Pašić bili su u studijskom posjetu Sveučilištu u Krakowu -  Akademia Gorniczo-Hutnicza (AGH) University of Science and Technology od 7. do 9. prosinca 2015.

AGH je najveće tehničko Sveučilište u Poljskoj utemeljeno 1919. godine, a sastoji se od 16 fakulteta. Fakultet za bušenje, naftu i plin utemeljen je 1967. godine i jedini je Fakultet u Poljskoj koji obrazuje studente u ovom području na sve tri razine studija.  Tijekom posjeta obavljeni su sastanci s prodekanom za nastavu i profesorima popraćeni obilaskom nekoliko laboratorija te upoznavanje sa ustrojem i programom Fakulteta. Po završetku studijskog putovanja dogovorena je suradnja dvaju Fakulteta.

krakow1

krakow2