Zavod za matematiku, informatiku i nacrtnu geometriju

Predstojnik zavoda: izv. prof. dr. sc. Ema Jurkin

Zamjenik predstojnika zavoda: doc. dr. sc. Anja Vrbaški

Administrator/ica: Tatjana Rendulić

Tel: +385 1 / 5535748

Fax: +385 1 /

Email: tatjana.rendulic@rgn.hr

Djelatnici

Redoviti profesor u trajnom zvanju

dr. sc.Željko Andreić55359203920siteV107

Administrativno i pomoćno osoblje
Administrative-technical staff

2

Područja znanstvenog interesa djelatnika Zavoda za matematiku, informatiku i nacrtnu geometriju jesu: C*-algebre, Hilbertovi C*-moduli, sintetička geometrija, geometrija euklidske ravnine i neeuklidskih ravnina, konstruktivna projektivna geometrija, matematičko modeliranje, matematička analiza i homogenizacija višefaznog toka fluida kroz poroznu sredinu, fizika plazme i astrofizika, planetologija, prirodni EM u okolišu, zaštita okoliša
(svjetlosno i EM zagađenje), hidrologija i hidrogeologija, seizmologija i mehanika tla.
U ak. god. 2017./2018. Zavod je sredstva za znanstvenu djelatnost osigurao putem istraživačkih projekata koje je financirala Hrvatska zaklada za znanost: „Operatori na C*-algebrama i Hilbertovim modulima”, „Matematičko modeliranje i numeričke simulacije procesa u tankim i poroznim sredinama” i „Matematička analiza i numeričke metode za višefazne sustave vođene difuzijom”; kroz financijske potpore znanstvenom istraživanju za 2018. godinu Sveučilišta u Zagrebu za istraživanja: „Optimalizacija eksploatacije mineralnih sirovina povećanjem energetske učinkovitosti”, „Matematička istraživanja u geologiji III” i „Razvoj postupka mjerenja i prikupljanja podataka prilikom in situ određivanja naprezanja i modula deformabilnosti stijenske mase” te s pomoću sredstava Fonda za razvoj RGNF-a.
Znanstvenu i stručnu suradnju djelatnici Zavoda ostvaruju s djelatnicima drugih fakulteta Sveučilišta u Zagrebu (Prirodoslovno-matematički fakultet, Građevinski fakultet, Fakultet elektrotehnike i računarstva), kao i s djelatnicima drugih sveučilišta i znanstvenih organizacija diljem svijeta (HTWK, Leipzig, Njemačka;
University of Life Sciences, Lublin, Poljska; Moscow Institute of Physics and Technology, Dolgoprudny, Rusija; Université de Pau et des Pays de l’Adour, Pau, Francuska) te sa Znanstvenoedukacijskim
centrom Višnjan i Zvjezdarnicom Višnjan. Djelatnici Zavoda urednici su znanstvenog časopisa „Operators and Matrices” i znanstveno-stručnog časopisa „KoG”.
Tijekom ak. god. 2017./2018. djelatnici Zavoda objavili su sedam znanstvenih radova u časopisima s međunarodnom recenzijom, četiri znanstvena rada u zbornicima radova s međunarodnih znanstvenih skupova i dva stručna rada. Aktivni su u organiziranju znanstveno-stručnih skupova. Ove akademske godine djelatnica našeg Zavoda sudjelovala je u organizaciji skupa „ICGG 2018 – The 18th International Conference on Geometry and Graphics” koji se održao u Milanu te skupa „4th Croatian Conference on Geometry and Graphics” održanog u Vodnjanu. Djelatnici Zavoda prezentirali su svoje radove na međunarodnim znanstvenim skupovima: „ApplMath 2018” održanom u Šibeniku, „The 6th International Conference on Geometry and Graphics Mongeometrija 2018” održanom u Novom Sadu, „4th Conference on Geometry and Graphics” održanom u Vodnjanu, „ICGG – 2018 The 18th International Conference on Geometry and Graphics” održanom u Milanu, „Mathematical Inequalities and Applications 2018” održanom u Zagrebu i „EWM General Meeting 2018” održanom u Grazu. Također su sudjelovali u radu nekoliko radionica održanih u Zagrebu: „International workshop on PDEs: analysis and modelling”, „Workshop on calculus of variations and applications” i „Parametarsko modeliranje i Grasshopper”.
Djelatnici Zavoda aktivno sudjeluju u radu Seminara za funkcionalnu analizu, Seminara za geometriju, Seminara za diferencijalnu geometriju, Seminara za diferencijalne jednadžbe i numeričku analizu te Seminara za metodiku na Matematičkom odsjeku PMF-a te u radu Seminara RGNF-a, u okviru kojih izlažu svoja znanstvena dostignuća.
Djelatnici Zavoda obnašaju istaknute dužnosti u strukovnim udruženjima iz svog znanstvenog područja: članica Upravnog odbora Hrvatskog društva za geometriju i grafiku, potpredsjednica međunarodnog udruženja International Society for Geometry and Graphics (ISGG).

Predmeti

Preddiplomski - obavezni predmeti

NAZIV SEMESTAR STUDIJ
Matematika 11Sveučilišni preddiplomski Naftno rudarstvo