Od četvrtka, 21. siječnja 2016. godine na adresi Savska cesta 18, Zagreb, za javnost je otvoren multimedijalni izložbeni prostor osmišljen s ciljem uključivanja, informiranja, i educiranja javnosti u tematiku nastajanja te zbrinjavanja radioaktivnog otpada.

Multimedijalni Info kutak otvoren je zahvaljujući suradnji Fonda za financiranje razgradnje i zbrinjavanja radioaktivnog otpada i istrošenoga nuklearnog goriva Nuklearne elektrane Krško (NEK), koji je nosilac poslova i zadataka vezanih za zbrinjavanje institucionalnog radioaktivnog otpada (RAO) i RAO iz NEK-a u Republici Hrvatskoj, te Tehničkoga muzeja “Nikola Tesla”. Projekt je ostvaren u skladu s nacionalnom Strategijom zbrinjavanja radioaktivnog otpada i istrošenog nuklearnog goriva.
Autor stručne koncepcije postava je predstojnik Zavoda za rudarstvo i geotehniku Rudarsko-geološko-naftnoga fakulteta zagrebačkoga Sveučilišta dr. Želimir Veinović, a likovnog oblikovanja panoa Hrvoje Đukez. Postav sadrži panoe, multimedijalne interaktivne ekrane, trodimenzionalni izložak te informativni materijal (brošure) o tematici: radijacija i ionizirajuće zračenje, izvori radijacije i radioaktivnog otpada, radioaktivni otpad, skladišta radioaktivnog otpada, odlagališta radioaktivnog otpada i radioaktivni otpad u Hrvatskoj.
Više na:

• Info kutak o radioaktivnom otpadu