Znanstvenicima sa Zavoda za tehničku mehaniku GF-a  Sveučilišta u Zagrebu, RGN fakulteta i GF-a  Sveučilišta u Rijeci Hrvatska zaklada za znanost odobrila je financiranje projekta Novi, učinkoviti iteracijski postupak proračuna konstrukcija - poopćenje suvremenih postupaka

Sadržaj:

Zamisao je projekta razviti brzi iteracijski postupak proračuna konstrukcija koji je za jednaki utrošak memorije brži, a za nešto veći  utrošak memorije izrazito brži od suvremenih izravnih i iteracijskih postupaka proračuna. Metoda koju predlažemo ima i dodatnu vrijednost jer se većina  iteracijskih postupaka može prikazati kao poseban slučaj našeg pristupa pa ga možemo smatrati određenim poopćenjem većine iteracijskih postupaka. Ukratko, radi se zapravo o iteracijskom pristupu kod kojega se u svakom koraku iteracije primjenjuje diskretna Ritzova metoda..

Trajanje projekta:

48 mjeseci

Glavni istraživač:

Prof. dr. sc. Damir Lazarević, Građevinski fakultet Sveučilišta u Zagrebu

Suradnici s RGN fakulteta:

Doc. dr. sc. Antonia Jaguljnjak Lazarević

Drugi suradnici

Prof. emer. dr. sc. Josip Dvornik, izv. prof. dr. sc. Krešimir Fresl, doc. dr. sc.  Mario Uroš, dr. sc. Petra Gidak (svi s Građevinskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu), prof. dr. sc. Nenad Bičanić (Građevinski fakultet Sveučilišta u Rijeci)

HRZZ