Od 15. do 18. listopada 2015. u organizaciji Udruge inovatora Hrvatske u Boćarskom domu u Zagrebu održana je 13. međunarodna izložba inovacija ARCA 2015, na kojoj je predstavljeno više od 200 inovacija kao rezultat stvaralaštva pojedinaca i timova u tvrtkama, akademskoj zajednici i javnim institutima iz Hrvatske, Slovenije, BiH, Crne Gore, Rumunjske, Poljske, Turske i Irana, a 176 ih je konkuriralo za nagrade. Predstavnici Rudarsko-geološko-naftnog fakulteta: dr. sc. Tomislav Korman, dr. sc. Vinko Škrlec i dr. sc. Gordana Pustaj predstavili su se s rezultatima istraživanja iz svojih disertacija, te Mirko Murgić rezultatima istraživanja iz svog diplomskog rada.

Naziv nagrade/priznanja i Ime i prezime nagrađene osobe / naziv nagrađenog projekta

Zlatna plaketa / Gordana Pustaj, Frankica Kapor / Ekstrakt lista masline kao inhibitor korozije
Srebrna plaketa / Vinko Škrlec, Mario Dobrilović, Vječislav Bohanek / Gospodarski eksplozivi smanjene gustoće
Brončana plaketa / Tomislav Korman, Trpimir Kujundžić, Dalibor Kuhinek / Metoda za određivanje optimalne geometrije reznih alata na lančanoj sjekačici