Knjiga je sveučilišni udžbenik, namijenjen studentima, inženjerima i znanstvenicima, u kojem se objašnjavaju osnovni statistički pojmovi, te statističke razdiobe i testovi koji se često primjenjuju u geologiji. Sadržaj također uključuje računanje površina te volumena, uz niz primjera iz područja geologije nafte i plina te zaštite površinskoga okoliša.

Puna referenca knjige / web udžbenika:

Malvić, Tomislav
Statistika u geologiji / Tomislav Malvić, Gordana Medunić.

Zagreb : Rudarsko-geološko-naftni fakultet : Prirodoslovno-matematički fakultet, 2015.
V, 88 str. : ilustr. (djelomice u bojama), graf. prikazi ; 30 cm.
ISBN  9789536923298 (Rudarsko-geološko-naftni fakultet)
Naslovi cjelina: 1. Važnost odabira i uređivanja kvalitete ulaznih podataka, 2. Statističke razdiobe i njihova primjena na geološke podatke, 3. Često primjenjivani statistički testovi u geologiji, 4. Korelacija, regresija i drugi statistički alati za traženje odnosa između geoloških varijabli, 5. Integriranje površina i primjena kod izračuna volumena "zatvorenih" geoloških struktura.

Kategorija (Sveučilišni udžbenik / web udžbenik / vodič...)

Sveučilišni udžbenik odlukom Senata Sveučilišta u Zagrebu

Nakladnik:

Rudarsko-geološko-naftni fakultet i Prirodoslovno-matematički fakultet Sveučilišta u Zagrebu

Provjera dostupnosti

Cijena knjige iznosi 50 kn za studente (gotovinsko plaćanje na blagajni RGN fakulteta), a 100 kn za pravne subjekte (virmansko plaćanje).

Statistika u geologiji

Statistika u geologiji s