20190304 7

19. veljače održan je prvi sastanak edukacijskog projekta koji financira Europski institut za inovacije i tehnologije u sklopu KIC Raw Materials.

Cilj projekta je upoznati širu javnost o važnosti sirovina za tehnološki i kulturni razvoj europskih društava kroz povijest stvaranjem popularnih obrazovnih alata, internetske višerazinske igre ​​i aplikacije za mobilne uređaje.

Projekt vodi New University of Lisbon – Faculty of Sciences and Technology (FCT NOVA) iz Portugala zajedno s 12 partnera iz 11 zemalja Europske Unije (Njemačka, Italija, Finska, Portugal, Poljska, Estonija, Slovačka, Španjoslka, Belgija, Francuska i Hrvatska). Hrvatsku predstavlja UNIZG-RGNF. Koordinator s RGNF-a je prof. Mileusnić, a članice projekta su doc. Maričić i dr. Hruškova Hasan.